Zájezdy > Zahraničí > ZA ZAJÍMAVOSTMI BAVORSKÉHO LESA 13.7.2024

ZA ZAJÍMAVOSTMI BAVORSKÉHO LESA 13.7.2024

- příroda nejstaršího německého národního parku Bavorský les
- sklářská minulost Šumavy
- neznámá místa těsně za hranicí naší republiky
Termín: 13. 7. 2024
Cena: 720,- Kč

novinka v našem sortimentudobrý tip - doporučujeme toto zboží
skladem


cena: 720,- Kč

PROGRAM:
Odjezd přes Železnou Rudu do Německa. Nejprve navštívíme jedno z osmi šumavských ledovcových jezer, Velké Javorské jezero. Možnost procházky okolo jezera nebo projížďka na šlapadle (cca 10eur/od června). Poté zamíříme k městečku Bodenmais, ale ještě předtím nás čeká návštěva hory Silberberg 1 km od Bodenmais. Tady vyjedeme lanovkou do střední stanice a navštívíme doly na stříbro. Čeká nás zážitková 45minutová prohlídka stříbrných dolů a návrat zpět lanovkou/pěšky nebo bobovou dráhou. V případě hezkého počasí výjezd na vrchol hory Silberberg s krásnými výhledy do Bavorského lesa. Pro děti Silberberg nabízí úžasné vyžití na několika hřištích ve spodní stanici lanovky. Pak už nás bude čekat samotné městečko Bodenmais. Navštívíme skleněný ráj Glashütte Joska Kristall a budeme mít jedinečnou možnost nahlédnout pod ruce místním sklářům. Zážitkem bude procházka zahradou plnou neuvěřitelných výtvorů ze skla. Na závěr dne přejezd k Regenu, kde navštívíme zříceninu hradu Weissenstein, hrad se nachází na skále jedinečné přírodní památky, Velkého křemenného valu, který nemá v Evropě obdoby. Naskýtají se odsud krásné a nám málo známé výhledy na Velký a Malý Roklan či Poledník na české straně. Další unikát, který si prohlédnete přímo u bran hradu, je úžasný Skleněný les, více než 20 stromů dosahujících až 4,5m výšky vyrobených ze skla a hrajících nádhernými barvami. Předpokládaný návrat zpět do 20.00 hod.

Cena nezahrnuje: Kombikarte Besucherbergwerk Silberberg (lanovka/doly s výkladem/bobová dráha): 14Eur/os., hrad Weissenstein (pokud již bude po rekonstrukci otevřena věž): 1Eur
Cena zahrnuje pojištění.

Týden před odjezdem obdržíte podrobné instrukce k odjezdu a organizaci akce. Při nenaplnění minimální kapacity výletu bude akce 20 dnů před odjezdem zrušena a peníze vráceny zpět na váš účet.

Dokumenty ke stažení:
Cestovní smlouvu naleznete zde: http://www.dckwest.cz/doc/smlouva.pdf
Všeobecné obchodní podmínky pro zájezdy naleznete zde: http://www.dckwest.cz/doc/vseobecne-obchodni-podminky.pdf

základní informace
Město - adresa konání

Nástupní místo Klatovy a Sušice

Doba trvání

1 den

Počet možných účastníků

45

Termín(y) konání

13.7.2024