ZÁŽITKY U NÁS - DCK West

Jsme tu proto, abyste poznali náš region - nebo s námi dnes můžete vyrazit i do světa..

Díky internetu a kreativním mobilním aplikacím si dnes téměř každý dokáže zjistit potřebné informace pro svou cestu na kterékoliv místo na světě, dokáže si snadno zajistit ubytování, rezervovat jízdenku, vyhledat nejlevnější letenku, má přístup k recenzím stovek lidí, kteří místo nebo službu navštívili nebo využili před ním.

Jedna věc však modernímu turistovi, který touží se blíže seznámit s místem, na které přijel, stále chybí.

Přímý kontakt s někým místním, kdo zná daný region, protože v něm žije, kdo zná místní kulturu, mentalitu lidí, kdo dokáže předat víc, než jen prostá fakta a popis historie. Kdo nechá turistu nahlédnout pod pokličku, kdo dá region "ochutnat" a pomůže konkrétní místo poznat více smysly. Kdo k běžným informacím přihodí rodinnou historku, obrázek ze své paměti, příběh ze života. Kdo podá nejen výklad, ale i prožitek. Kdo umožní turistovi být na chvíli součástí komunity poznávaného regionu, vesnice, určité profese.

Zážitky u nás - Pošumaví

A právě takovíto místní lidé z Pošumaví se společně rozhodli založit družstvo, které následně získalo také koncesi cestovní kanceláře. Jeho úkolem je zprostředkovávat kontakt moderních turistů z města s místními "průvodci regionem." Funguje tak, aby vydělávalo jen tolik, kolik je nezbytně nutné pro jeho provoz. Snaží se o to, aby mezi turistou a místními bylo co nejméně překážek, vč. těch finančních. Družstvo se orientuje na představení venkova prostřednictvím zážitkových programů, pobytů, průvodcovaných prohlídek či netradičních zájezdů. Dokáže připravit program šitý na míru dle vkusu i finančních představ každého zákazníka.

2023: Doba covidová s námi zamávala stejně jako s jinými, ale už je čas se oklepat a znovu vyrazit do světa. Takže začíná nová éra DCK West..
A jelikož se doba vyvíjí a členská základna naší družstevní cestovní kanceláře se proměňuje, rozhlížíme se i po světě za humny... Takže dnes s námi můžete vyrazit i za poznáním krás zemí českých a občas i někam dál..

Kdo za vznikem družstva stojí

Ing. Markéta Janotová
Ing. Tomáš Zelený, PhD.
Ing. Ivo Šašek, CSc.
Mgr. Jidřich Haišman
Ing. Jan Kolář
ENVIC, z.s.
Ing. Pavel Vondráček
Ing. Radka Žáková
Jana Březinová
Ing. Jiříá Štěpánek
Ing. Vladislav Smolík

Zážitky u nás - Pošumaví

Zážitková cestovní kancelář je řádně pojištěna proti úpadku u Union pojisťovny, a.s.