Zájezdy > Zahraničí > Za trpaslíky do Wroclawi - 27.-28.10.2024

Za trpaslíky do Wroclawi - 27.-28.10.2024

Malebné město Wroclaw ležící na řece Odře je čtvrtým největším městem Polska. Poklidné náměstí Rynek hýří barvami obléhajících domů a radostí z místních trpaslíků zvaných Krasnale. Visí po lampách, schovávají se ve výlohách, čtou si, bádají, pracují, opíjí se či žebrají. Schválně, najdeme alespoň stovku z nich?? Po trpasličím lovu se pohodlně usadíme v jedné z mnoha výborných kaváren či restaurací a vychutnáme si tradiční pokrmy jako pirožky či zapiekanky. Ceny v Polsku obecně nejsou nijak přemrštěné a výlet si vychutnáme se vším všudy. Večerní procházka po jednom z mnoha nábřežích podél řeky Odry jen umocní také romantickou náladu města.

Co můžeme vidět a zažít:
RYNEK - Magnet na turisty v podobě hlavního náměstí Rynek ve Vratislavi vám nesmí uniknout. Rozprostírá se téměř na 4 hektarech plochy a jeho pomyslným středobodem je historická budova radnice. Náměstí je obléháno domy nejrůznějších barev i tvarů, což jen umocňuje malebný nádech tohoto běžně poklidného místa. Přijde-li na nás mlsná, usedneme do jedné z místních kaváren či barů. Na náměstí také najdeme minimálně desítku wroclawských trpaslíků. Další dominantou náměstí je fontána vystavená v roce 1996 s původním úmyslem ji na místě ponechat pouhé dva roky. Místní i turisté si však skleněnou fontánu natolik zamilovali, že tu stojí dodnes. Středobodem města v podobě gotické stavby z 13. století je městská radnice. Po dlouhá staletí byla stavba domovem obchodu, soudů a úřadů. Dnes je architektonickou ikonou na náměstí Rynek a uvnitř najdete městské muzeum.

SOLNÉ NÁMĚSTÍ - Hned vedle hlavního Rynku se nachází menší, ale o to více krásnější Solné náměstí. To je obklopené stejně barevnými a malebnými domky, které díky menší velikosti náměstí dokážou více vyniknout. Samotné náměstí je pak domovem velkého květinového trhu a mnoha kaváren, restaurací a barů.

MOST TUMSKI - Ocelová konstrukce z roku 1889 nahradila dříve dřevěnou z 12. století. Dnes je most Tumski oblíbeným místem zamilovaných dvojic, které na mostě stvrdí svou lásku uzamčením zámku a hozením klíčku do řeky Odry. Most vede do historicky nejstarší části Vratislavi na ostrov Tumski.

KATEDRÁLA SV. JANA KŘTITELE - Uvnitř katedrály můžete zhlédnout vzácné obrazy a sochy, jako je triptych Zesnutí Marie z roku 1552 převezený z Lublinu, kazatelna z roku 1723, dubové stání z let 1662–1665 a mnoho náhrobků ze středověku, manýrismu a baroka. Katedrála má 21 kaplí. Na vrcholku jedné z věží je ukryta vyhlídka, kam se dostanete výtahem.

TRŽNICE - Velka tržnice Hala Targova bylo postaveno v letech 1905–1908 a dodnes slouží původně zamýšleným aktivitám. Na dvou podlažích se rozprostírá na 190 stánkařů nabízející nejrůznější ovoce, zeleninu či koření a místní produkty míří do nejrůznějších restaurací v městě.

RENOMA - Obchodní dům Renoma otevřel své dveře prvním zákazníkům již v roce 1930, kdy na svou dobu učaroval svou velikostí a monumentálností. I dnes je jednou z nejfotografovanějších budov v celé Vratislavi. Do obchodního domu, kde je stále v provozu na 120 krámků a restaurací, můžete zamířit od 8:30 do 21:30.

ANONYMNÍ CHODCI - Sochy v podobě chodců kráčejících po chodníku, z něhož vystupují, najdete pod originálním názvem Pomnik Anonimowego Przechodnia na křižovatce ulic Piłsudskiego a Świdnicka.

MOST PENITENT - Pěší most mezi 2 věžemi kostela Marie Magdaleny ve výšce 45 metrů je přístupný veřejnosti každý den od 10:00 do 20:00. (vstup 5 PLN).

SKY TOWER - Moderní budova vyčnívající z přirozeného panoramata města nabídne jedinečný pohled na Vratislav z výšky 49. patra. Otevírací doba vyhlídky je od 9:00 do 20:30 od pondělí do čtvrtka, v pátek a o víkendu se protahuje do 21:30. (vstup 15 PLN)

KOLEJKOVO - výstava železničních miniatur vám představí nejrůznější modely vláčků a tratí na 260 metrech čtverečních modelové zástavy, na níž najdete celkem 430 metrů kolejí, 15 lokomotiv, 60 vagónů, 162 autentických budov a na 1.600 objektů v podobě lidí, zvířat, strojů, mostů, tunelů atd. Návštěvu si užijí jak děti, tak i dospělí. (vstup 19 PLN u dospělého a 15 PLN u dětí)

novinka v našem sortimentudobrý tip - doporučujeme toto zboží
skladem


cena: 3650,- Kč

Harmonogram výletu:
Odjezd v (5:30 ze Sušice) 6h z Klatov od hradeb (ul. Jiráskova) směr Plzeň, Praha - možnost nástupu na trase podle počtu zájemců, cestou zastávky na občerstvení, v cca 12:30 dojezd do Wroclawi a ubytování v příjemném hotelu na okraji města, dle dohody možnost oběda v hotelové restauraci. V cca 13:30 přesun autobusem do centra města, následuje prohlídka města s průvodcem a pak volný program ve večerní Wroclawi - odjezd autobusu zpět do hotelu dle dohody.

Ráno po snídani opustíme hotel, odjezd do centra a pokračujeme v prohlídce města - je možné se rozdělit podle preferencí na menší skupiny a individuálně navštívit nejrůznější atraktivity. Po obědě ve 12:30 odjezd z Wroclawi, 2h zastávka na nákupy v nákupním centru kousek od hranic, a cca v 21:00 návrat do Klatov.

Cena zahrnuje: Dopravu luxusním autobusem, ubytování se snídaní, služby delegáta/průvodce

Cena nezahrnuje: Vstupné a stravu /mimo snídaně v hotelu/

Na požádání vám sjednáme cestovní pojištění.

Týden před odjezdem obdržíte podrobné instrukce k odjezdu a organizaci akce. Při nenaplnění minimální kapacity výletu bude akce 20 dnů před odjezdem zrušena a peníze vráceny zpět na váš účet.

základní informace
Lokalita

Polsko

Doba trvání

2 dny

Počet možných účastníků

45

Termín(y) konání

27.-28.10.2024