Zájezdy > Česká republika > Poznejte industriální Ostravu 21.-22.9.2024

Poznejte industriální Ostravu 21.-22.9.2024

Pojeďte s námi objevovat "Ocelové město" - tím je přece jasná Dolní oblast Vítkovice se všemi jejími atrakcemi: Světy techniky, plynojemem Gong, pobočkou Národního zemědělského muzea, vysokými pecemi, z nichž jedna, právě ta s číslem 1, byla přetvořena na Bolt Tower…

Ale Ostrava je i krásným městem se zajímavým centrem a Slezskoostravský hrad, je raritou - stával kdysi na kopci, ale ocitl se kvůli poddolování v naprosté rovině.
Architektura města je industriální, stalinistická i noblesně prvorepubliková. Pohybovat se ve městě lze vertikálním i horizontálním směrem. Do podzemí, k nebi, do průmyslové minulosti i sofistikované přítomností.

Co uvidíme:
První den po příjezdu nás čeká prohlídka centra Ostravy s místním průvodcem a návštěva Vyhlídkové věže Nové radnice a Slezskoostravského hradu, poté se pojedeme ubytovat a dle zájmu můžeme absolvovat okružní jízdu našim autobusem. Poté bude volný program, kdy je možnost využít některé z příjemných místních restaurací nebo vyrazit za nočním životem.
Druhý den po snídani nas čeká návštěva Dolní oblasti Vítkovice: Bolt Tower a muzea a opět indivduální program, možnost oběda v areálu a v cca 14 hodin odjezd domů.

Odjezd v 5:00 z Klatov od hradeb (ul. Jiráskova) směr Plzeň, Praha, Brno, cca v 11:00 dojezd do Ostravy, druhý den po obědě odjezd cca 14:00, příjezd do Klatov do 21:00.

Děkujeme za poskytnuté fotografie: OSTRAVAINFO

novinka v našem sortimentudobrý tip - doporučujeme toto zboží
skladem


cena: 3100,- Kč

Cena zahrnuje: Dopravu luxusním autobusem, průvodce, 1x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní.

Cena nezahrnuje: Vstupné na vyhlídkové věže, muzeum atd.

Na požádání vám sjednáme cestovní pojištění.

Týden před odjezdem obdržíte podrobné instrukce k odjezdu a organizaci akce. Při nenaplnění minimální kapacity výletu bude akce 10 dnů před odjezdem zrušena a peníze vráceny zpět na váš účet.

základní informace
Lokalita

Ostrava

Doba trvání

2 dny

Počet možných účastníků

45

Termín(y) konání

21.-22.9.2024